Dopravníkové valce

Na čo slúžia dopravníkové valce

Dopravníkové valce sú nevyhnutnou súčasťou pri stavbe dopravníkov každého druhu. Najčastejšie využitie dopravníkové valce nachádzajú pri presune rôznych materiálov, ako napríklad piesku, kameňa, štrku, dreva, rôznych balíkov a využívané sú i v rôznych priemyselných odvetviach.

Ako si vybrať vhodné dopravníkové valce

Dopravníkové valce nachádzajú svoje využitie v rôznych segmentoch priemyslu, kedy je ich hlavnou úlohou zabezpečenie bezproblémového pohybu pri presune materiálov. Najčastejšej sú využívané pri presune materiálov v stavebníctve, doprave, zdravotníctve, potravinárstve či farmaceutickom priemysle, ale i mnohých iných oblastiach priemyslu či pracovných oblastiach. Dopravníkové valce je preto potrebné prispôsobiť individuálnym požiadavkám a potrebám dopravníku, ktorého budú súčasťou.

V závislosti od veľkosti dopravníka a jeho využitia je určený vhodný typ dopravníkových valcov. Ich typ sa ďalej odvíja i od budúcej záťaže, ktorá bude na dopravníkové valce vyvíjaná či od počtu kusov valcov, ktoré budú súčasne použité. Materiálové zloženie dopravníkových valcov je podstatné, nakoľko i od neho závisí celková životnosť dopravníkov. S výberom dopravníkových valcov vám radi poradíme. Pozrite si tiež našu ponuku guličkových jednotiek a transporných guličiek Alwayse.

pozývame vÁs do nášho Katalógu

Zaoberáme sa výrobou a predajom viac než 4000 druhov pojazdných kolies a kladiek s nosnosťou do 12 000 kg so širokým využitím. Našim zákazníkom ponúkame vysokú kvalitu tovaru ako aj úroveň služieb, časovú promptnosť a flexibilitu.

Jednoduchý presun materiálov vďaka kvalitným dopravníkovým valcom

Vďaka kvalitným dopravníkovým valcom sa náročnosť pohybu či presúvania rôznych materiálov výrazne zníži. Dopravníkové valce sa postarajú aby boli predmety či materiály bezpečne presunuté v rámci dopravníka bez využitia inej vysokej vonkajšej sily. V našej ponuke nájdete široký sortiment dopravníkových valcov, kedy vám okrem základných typizovaných valcov radi navrhneme riešenie pre vaše individuálne potreby. Radi vám pripravíme tiež cenovú ponuku pre individuálnu výrobu dopravníkových valcov pre vás. Ponúkame tiež servis pre dopravníkové valce, ktorý je samozrejmosťou aj pre rozličné druhy koliesok, ako napríklad priemyselné kolieska, transportné kolieska, kolieska na lešenie či kolieska na paletový vozík a všetky iné nami ponúkané kolieska. Neváhajte nás kontaktovať a vybrať si vhodné dopravníkové valce či dopravníkové valčeky pre vaše potreby.