Guličkové jednotky

Na čo slúžia guličkové jednotky?

Guličkové jednotky zabezpečujú jednoduchý pohyb či ľahký posuv v rôznych smeroch. Guličkové jednotky sa skladajú z oceľového puzdra, pojazdovej guličky, nosných guličiek a guličkovej panvy, pričom sa pojazdová gulička pohybuje na nosných guličkách, ktoré sú uložené v tvrdenej guličkovej panve a tým zabezpečuje jednoduchý pohyb.

Ako si vybrať vhodné guličkové jednotky?

Guličkové jednotky je potrebné vyberať s ohľadom na ich budúce využitie. Dôležité je zvážiť kde a za akých podmienok budú guličkové jednotky využívané. Rovnako je potrebné presne prispôsobiť ich výberu i záťaž, ktorá bude na guličkové jednotky vyvíjaná.

Guličkové jednotky sú zložené z oceľového puzdra, pojazdovej guličky, nosných guličiek a guličkovej panvy. Pojazdová gulička sa pohybuje na nosných guličkách, ktoré sú uložené v špeciálne prispôsobenej tvrdenej guličkovej panve a tieto časti sú najčastejšie vyhotovené z nerezovej ocele, ocele či plastu. Vďaka guličkovým jednotkám sú zabezpečené pohyby a posuny vo všetkých montážnych polohách.

Vďaka použitiu kvalitných materiálov a správnemu dizajnu je na guličkové jednotky možné vyvíjať i zvýšenú záťaž do ich maximálnej nosnosti. Za zmienku stoja i transportné guličky Alwayse, ktoré je v určitých prípadoch možné využiť namiesto transportných koliesok. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme s výberom guličkových jednotiek či špecifických koliesok, ako sú napríklad priemyselné kolieska, nerezové kolieska, kolieska na lešenie, kolieska na paletový vozík, nábytkové kolieska či dopravníkové valce a rôznu manipulačnú techniku z našej ponuky.

pozývame vas do nášho Katalógu

Zaoberáme sa výrobou a predajom viac než 4000 druhov pojazdných kolies a kladiek s nosnosťou do 12 000 kg so širokým využitím. Našim zákazníkom ponúkame vysokú kvalitu tovaru ako aj úroveň služieb, časovú promptnosť a flexibilitu.