Kolieska na lešenie

Na čo slúžia kolieska na lešenie?

Kolieska na lešenie sú určené pre špecifické potreby manipulácie a pohybu s lešením. Lešenie je potrebné z rôznych dôvodoch presúvať či inak s ním manipulovať. A preto je použitie špeciálnych koliesok na lešenie nevyhnutné pre zvýšenie bezpečnosti a zabezpečenie maximálnej pohyblivosti.

Ako si vybrať vhodné kolieska na lešenie?

Kolieska na lešenie je potrebné vyberať s ohľadom sa druh lešenia, ako i veľkosti lešenia, jeho váhy či rozsauh pohybu, ktoré majú kolieska na lešenie zabezpečiť. Kolieska na lešenie majú oceľovú pozinkovanú vidlicu a otočné ložisko s dvojitým guličkovým vencom, vďaka ktorému umožňujú pohyb smerom dopredu, dozadu, do strán či otočný pohyb o 365 stupňov.

Kolieska na lešenie sú upevňované priamo na lešenie, okrem pohybu a manipulácie s lešením zabezpečujú i jeho stabilné umiestňovanie tam, kde je to potrebné. Kolieska na lešenie sú najčastejšie vybavené otočnou kladkou s totálnou brzdou, ktorá kolieska zabrzdí či zafixuje na jednom mieste a lešenie uvedie do stálej bezpečnej polohy. Kolieska na lešenie podobne ako napríklad kolieska na paletový vozík patria do špecifických kategórií koliesok a majú rozličné vlastnosti i nosnosť, ako napríklad priemyselné kolieska, transportné kolieska, zdvíhacie kolieska či iné špecifické kolieska. S výberom koliesok na lešenie je preto vhodné obrátiť sa na odborníkov.

pozývame vas do nášho Katalógu

Zaoberáme sa výrobou a predajom viac než 4000 druhov pojazdných kolies a kladiek s nosnosťou do 12 000 kg so širokým využitím. Našim zákazníkom ponúkame vysokú kvalitu tovaru ako aj úroveň služieb, časovú promptnosť a flexibilitu.

Ako pracovať s kolieskami na lešenie?

kolieskami na lešenie sa zníži pracovná záťaž pri používaní lešenia. Vďaka kolieskam na lešenie je zabezpečený jednoduchý pohyb či presuny lešenia. Lešenie je tak možné presúvať z miesta na miesto bez toho aby ste ho museli rozoberať, následne prevážať a znovu skladať na novom mieste. Navyše kolieska na lešenie sú vyrobené z maximálne odolných materiálov a vydržia spoľahlivo slúžiť dlhé roky.

S výberom kolieskok na lešenie vám radi poradíme a navrhneme najlepšie riešenie pre vás. Samozrejmosťou je i profesionálny servis koliesok na lešenie u nás ako i servis už použitých koliesok. V našej ponuke nájdete i užitočné guličkové jednotky či transportné guličky Alwayse, s ktorých výberom vám ochotne poradíme. Či už hľadáte kolieska na lešenie, priemyselné kolieska s brzdou, kolieska na smetné kontajnery, kolieska na brány alebo akékoľvek iné špeciálne kolieska, ste na správnom mieste. Neváhajte nás kontaktovať s vašimi špecifickými požiadavkami.