Transportné kolieska

Na čo slúžia transportné kolieska?

Transportné kolieska sú jednými z najvyužívanejších koliesok, bez ktorým by transport či pohyb viacerých predmetov a zariadení nebol možný. Transportné kolieska sa vyznačujú vysokou pohyblivosťou a sú navrhnuté tak, aby dokázali spoľahlivo slúžiť až do svojej maximálnej nosnosti.

Ako si vybrať vhodné transportné kolieska?

Transportné kolieska sú určené pre potreby transportu rôznych predmetov a zariadení, na ktorých sú upevnené. Najčastejšie ide napríklad o rôzne typy vozíkov, pohyblivých skríň, skríň s náradím či rozličných ťažkých predmetov a zariadení, ktoré je potrebné ľahko presunúť z miesta na miesto. Vďaka transportným kolieskam je pohyb jednoduchý a nakoľko sú plne otočné, ľahko sa pohybujú do všetkých strán. Transportné kolieska podobne ako priemyselné kolieska sú vyrábané v pomerne malých veľkostiach, sú preto vhodné na použitie pri predmetoch a zariadeniach, ktoré nevyžadujú použitie veľkých koliesok. Príkladom, kedy nie sú vhodné transportné kolieska sú napríklad paletové vozíky, ktoré vyžadujú použitie koliesok na paletové vozíky či lešenia, pre ktoré sú používané kolieska na lešenia, ale i nábytkové kolieska na nábytok či špecifické typy koliesok ako zdvíhacie kolieska, nafukovacie kolieska či rôzne odpružené kolieska.

Pri výbere transportných koliesok je potrebné zohľadniť viaceré parametre, podľa budúceho využitia koliesok a druhu práce, na ktorú budú používané. Zohľadniť je potrebné napríklad typ ložiska, behúň, disky koliesok, transportné jednotky či transportné guličky a mnohé iné parametre.

pozývame vas do nášho Katalógu

Zaoberáme sa výrobou a predajom viac než 4000 druhov pojazdných kolies a kladiek s nosnosťou do 12 000 kg so širokým využitím. Našim zákazníkom ponúkame vysokú kvalitu tovaru ako aj úroveň služieb, časovú promptnosť a flexibilitu.

Pohodlná manipulácia vďaka kvalitným transportným kolieskam

Vďaka kvalitným transportným kolieskam z našej ponuky bude manipulácia a pohyb zaručene jednoduchý. Sústredíme sa na používanie vysokokvalitných materiálov pri výrobe transportných koliesok tak, aby ste ich nemuseli meniť každý mesiac. Transportné kolieska z našej ponuky vám vydržia spoľahlivo slúžiť dlhé roky. Transportné kolieska vám pomôžeme vybrať s ohľadom pre vaše individuálne potreby. Samozrejmosťou je i zabezpečenie výroby podľa špecifických požiadaviek zákazníka, ako i dodanie a servis už použitých koliesok. Okrem koliesok v našej ponuke nájdete i dopravníkové valce, ktoré majú široké využitie v rôznych oblastiach.

Neváhajte nás kontaktovať, náš profesionálny školený tím je tu vždy pre vás. Radi vám pomôžeme s výberom transportných koliesok či iných koliesok, ako i výrobou koliesok na mieru pre vás a dodaním transportných koliesok od nemeckého výrobcu BS Rollen či iných svetových výrobcov.